TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

Co zwiedzić?

Nie ma jeszcze oceny ?

Muzeum Grunwaldu

Typ obiektu:
muzeum/skansen 
Kraj:
Polska
Województwo:
warmińsko-mazurskie 
Powiat:
ostródzki 
Miejscowość:
Grunwald    zobacz na mapie 
otwarte:
V-15.X 8.00-18.00 
cena:
bilet 6 zł, ulgowy 3 zł Z zagorzałymi miłośnikami militariów warto zajrzeć do Muzeum Grunwaldu, gdzie wśród imponującej kolekcji oręża wyróżnia się replika tarczy wielkiego mistrza, ozdobiona symbolami czterech ewangelistów i czarnym orłem von Jungingenów. Ekspozycję uzupełniają plastyczne makiety pola bitwy, na którym roi się od miniaturowych rycerzy i wierzchowców. Wizyta w muzeum obejmuje projekcję fragmentu filmu Krzyżacy.

Pole bitwy, 16 km na wschód od drogi Warszawa-Gdańsk, dojazd oznakowany; parking płatny; możliwość objechania pól bryczką.

Opis na podstawie przewodnika Polska z dzieckiem.

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

Inscenizacja

2008-07-08 19:25:44
Autor: Gość

Jak w tym roku z inscenizacją bitwy? będzie? kiedy i czy watro tam jechać ?

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

Inscenizacja tak, muzeum nie

2009-05-16 18:06:08
Autor: Gość

W tym roku muzeum nieczynne, inscenizacja będzie, ale wokół plac budowy na 600-lecie. Stoi kilka straganów z pamiątkami, dokoła rozkopane rowy, sprzęt budowlany. Pod pomnik dojscie bez problemu.

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.