TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

Co zwiedzić?

Nie ma jeszcze oceny ?

Muzeum Misyjno-Etnograficzne

Typ obiektu:
muzeum/skansen 
Kraj:
Polska
Województwo:
warmińsko-mazurskie 
Powiat:
braniewski 
Miejscowość:
Pieniężno    zobacz na mapie 
Ulica:
ul. Kolonia 19
otwarte:
pn.-sb. 9.00-15.00, nd. i święta 12.00-15.00, VI-VIII 15.IV-15.X pn.-sb. 8.00-17.00, nd. i święta 11.00-17.00, ostatni goście są wpuszczani na 20 min. przed zamknięciem, zamkn. podczas świąt kościelnych, 
cena:
bilet 3 zł, ulgowy 2 zł, przewodnik 10 zł/grupa, film misyjny 5 zł/grupa 
telefon
 552429243 552429244Rzeźby sakralne i przedmioty sztuki użytkowej ludów Azji i Afryki, od lat zwożone przez misjonarzy, rozmieszczono w przyziemiach seminarium werbistów. Na korytarzu można zobaczyć gotyckie rzeźby i stare zdjęcia Pieniężna, a w salach eksponaty z Chin, Afryki i Azji Południowo-Wschodniej.

Wśród instrumentów muzycznych, kirysów, afrykańskich krzyży, które przypominają totemy, oraz ludowych ubiorów królują niesamowite azjatyckie demony. Uwagę przyciąga także chińska Madonna o skośnych oczach i indonezyjska płaskorzeźba z drogą krzyżową. Na terenie muzeum znajdują się: kawiarnia, punkt gastronomiczny, księgarnia, pamiątki i sala kinowa (filmy misyjne).

Opis na podstawie przewodnika Polska na weekend.

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy!

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.