TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

Co zwiedzić?

Nie ma jeszcze oceny ?

Zamek w Ostródzie

Typ obiektu:
pałac/zamek/dworek 
Kraj:
Polska
Województwo:
warmińsko-mazurskie 
Powiat:
ostródzki 
Miejscowość:
Ostróda    zobacz na mapie 
Ulica:
ul. Mickiewicza 22
otwarte:
pn.-pt. 8.00-16.00, w sezonie, pn.-pt. 8.00-18.00, sb. i nd. 10.00-14.00; 
cena:
niedziela bezpłatnie 
telefon
 896422971 896463231

Ostródzki zamek uświadamia, jak wielką rolę w tego rodzaju budowlach odgrywają wieże, machikuły, portale i inne, zbędne z pozoru detale. Trójskrzydłowa, przyciężka i niska budowla wygląda na najstarszy ze wszystkich zachowanych zamków krzyżackich, ale i na najmniej interesujący. Przejazd bramny, przed którym stoi stare działo, wiedzie na gotycki dziedziniec. Wyrwę po zniszczonym skrzydle wschodnim zamknięto murem, wzdłuż północnego poprowadzono drewniany ganek. Dawniej ganki otaczały cały dziedziniec, o czym świadczą zamurowane odrzwia górnej kondygnacji. Zamek tętni życiem. Na dziedzińcu i w dawnej fosie odbywają się koncerty, festyny i turnieje rycerskie. W obiekcie działa biblioteka, dom kultury, galeria sztuki i maleńkie muzeum. Brak parkingu i miejsc postojowych, najlepiej zostawić auto na pobliskim rynku (200 m na południowy wschód od zamku).

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy!

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.