TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

Co zwiedzić?

Ocena Klubowiczów: ?

Rzeczka

Typ obiektu:
miejscowość 
Kraj:
Polska
Województwo:
dolnośląskie 
Powiat:
wałbrzyski  
Miejscowość:
Rzeczka    zobacz na mapie Wieś (120 mieszkańców) w Górach Sowich, niedaleko Walimia (2,6 tys. mieszkańców), wciśnięta w przełęcz między Wielką Sową (1015 m n.p.m.), Małą Sową (971 m n.p.m.), Sokołem (857 m n.p.m.) i Osówką (707 m n.p.m.). Ciągnie się przez prawie 3 km wzdłuż drogi z Walimia do Nowej Rudy.
Ze względu na bliskość polsko-czeskiej granicy i trzech przejść granicznych, cieszy się dużym powodzeniem wśród turystów, doczekała się nawet miana Stacji Narciarskiej. Zróżnicowane pod względem trudności trasy przyciągają zarówno doświadczonych, jak i początkujących.
Śnieg w Górach Sowich leży przeważnie od połowy listopada do marca. Przy intensywnych opadach pokrywa białego puchu przekracza metr. Dużą zaletą jest przewaga dni słonecznych, kiedy można szusować bez przeszkód. Zimą bywa tu tłoczno.

Opis na podstawie przewodnika Narty i snowboard w Polsce.

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

Brak komentarzy - Twój może być pierwszy!

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.