TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

Co zwiedzić?

Nie ma jeszcze oceny ?

Nowe Zoo

Typ obiektu:
ogród zoologiczny 
Kraj:
Polska
Województwo:
wielkopolskie 
Powiat:
Poznań 
Miejscowość:
Poznań    zobacz na mapie 
Ulica:
ul. Krańcowa  81
otwarte:
I-II 9.00-16.00, III 9.00-17.00, IV-IX 9.00-19.00, X 9.00-17.00, XI-XII 9.00-16.00, kasa zamykana zawsze godzinę wcześniej; kolejka Zwierzynka V-IX sb., nd. i święta 10.00-15.00, bilet 3 zł 
cena:
bilet 9 zł, ulgowy 6 zł, bilet rodzinny 25 zł (nie więcej niż 6-ciu członków rodziny, w tym nie więcej niż 2 osoby pełnoletnie), bilet roczny jednoosobowy 40 zł, bilet roczny do trzech osób 60 zł 
telefon
 618773517 618709602

autor: Czasnojć Marek

Kilkaset metrów za wschodnim krańcem jeziora zaczynają się tereny nowego ogrodu zoologicznego. Największy ogród zoologiczny w kraju.

Na rozległej przestrzeni starano się stworzyć jak najbardziej zbliżone do naturalnych warunki egzystencji dla kilkudziesięciu gatunków zwierząt.

Na obszarze 113 ha można oglądać zwierzęta, spacerując jednym z trzech szlaków. Rodzice z małymi dziećmi powinni wybrać szlak niebieski (2 km) lub czerwony (2,7 km). Chcąc zwiedzić cały ogród, należy wybrać szlak czarny, o długości ponad 5 km. Nowe zoo można też podziwiać, jadąc kolejką 'Zwierzynka'. W warunkach zbliżonych do naturalnych ogląda się m.in. zwierzęta sawanny, faunę Australii i Ameryki Południowej, ptaki, małpy oraz żubry.

Latem (do końca IX) dodatkową atrakcję dla najmłodszych stanowi możliwość dojazdu do zoo dziecięcą kolejką. Przy rondzie Śródka jest dworzec kolejki - 'Maltanki'. Jedzie ona do zoo przez 15 min (bilety 4,20 zł, ulg. 2,70 zł, bilet wycieczkowy, powyżej 10 dzieci + 1 opiekun 2,20 zł. 'Maltanka' kursuje codz. 10.00-18.00, co godzinę w dni powszednie i co pół godziny w dni wolne od pracy). W sezonie jesienno-zimowym tą samą trasą kursuje zabytkowy wagon motorowy 'Ryjek' (w dni wolne od pracy 10.00-18.00).

Przedstawiciele egzotycznej i rodzimej fauny, kioski z łakociami i kursująca w lecie ciuchcia wąskotorowa 'Maltanka' (przystanek w pobliżu kościółka św. Jana, przy restauracji Maltanka) uczyniły z tej okolicy miejsce, w które dzieci zabierają swoich rodziców najchętniej.

Opis na podstawie przewodnika Poznań i okolice.

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

Nowe ZOO?

2011-06-27 13:28:32
Autor: Gość

Byłam w Nowym ZOO w Poznaniu kilka razy i zawsze mówię sobie że to juz ostatni raz, ale tak naprawdą niewiele jest miejsc gdzie można wybrać się z rodziną w niedzielę (oprócz galerii handlowych). Cena wstepu bilet rodzinny 50 zł czy dużo, chyba tak. Zwierząt mało i jeszce trzeba je wypatrywać. A dzieci chca zobaczyć a nie domyślać się że za drzewem coś stoi. Ogród zapuszczony, klatki brudne i śmierdzące. Ławki ładne tylko przy grilach i na przystankach kolejki. Chodniki przy klatkach nie sprzyjają dzieciom w wózkach bo płyty są tak ułożone że kółka wpadaja w dziury. Generalnie syfiasto. Plac zabaw przy słoniarni ze zjeżdżalnią dla dzieci od 6 lat - no rewelacja kto to wymyślił? Zbiorniki wodne, las i kaczki to co zostaje w pamięci. Generalnie nie polecam.

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

w jakiej cenie jest bilet ?

2010-06-12 14:06:37
Autor: Gość

część ! mam pytanie w jakiej cenie jeste bilet grupowy ?

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.