TA STRONA UŻYWA COOKIES. Korzystając z tej strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki. Więcej...

do celu

Europa

 

 

Swiat

 

Świat

 

Zamek - kamienna łódź - płynie na zachód
dodane przez: heodes Spojrzenie na Grzywy Korzeckowskie
dodane przez: heodes

 

 


Co zwiedzić?

Nie ma jeszcze oceny ?

Zamek w Chęcinach

Typ obiektu:
pałac/zamek/dworek 
Kraj:
Polska
Województwo:
świętokrzyskie 
Powiat:
kielecki 
Miejscowość:
Chęciny    zobacz na mapie 
Ulica:
pl. 2 Czerwca  4
otwarte:
Kwiecień – godziny otwarcia obiektu: 9.00 – 18.00; Maj – Sierpień – godziny otwarcia obiektu: 9.00 – 19.00 Wrzesień – godziny otwarcia obiektu: 9.00 – 18.00 z wyjątkiem 8 kwietnia (niedziela) Wielkanoc. 
cena:
sezon od 30 marca 2012 r. 10,00 zł za normalny bilet wstępu 6,00 zł za ulgowy bilet wstępu 8,00 zł za grupowy bilet wstępu od osoby (grupa powyżej 20 osób) 7,00 zł za rodziny bilet wstępu od osoby (przysługuje rodzicom) 1,00 zł za bilet lokalny (przysługuje mieszkańcom Gminy Chęciny). Inne: 200,00 zł za bilet Premium (szczegóły Centrum Informacji Turystycznej i Historycznej Gminy Chęciny "Niemczówka"). 30,00 zł sesja zdjęciowa np. Młoda Para itp. do 29 marca 2012 r. Zamek dostępny jest po wcześniejszej rezerwacji - również dla turystów indywidualnych. 
telefon
 413151829 

Ok. 15 km od Kielc, u stóp malowniczego wzniesienia, na którego szczycie znajdują się ruiny zamczyska. Dojazd ul. Krakowską, po przecięciu drogi E77 (kierunek Małogoszcz) na skrzyżowaniu w lewo, do centrum. Zamek w Chęcinach składa się z dwóch części - zamku górnego, po raz pierwszy wspomnianego w 1306 r., i dolnego z kwadratową wieżą, wybudowanego w XV w. Całość jest opasana murem. Zamek ma wydłużony kształt i przypomina starą łódź, która osiadła na mieliźnie. W I połowie XIV stulecia twierdza znalazła się w posiadaniu Władysława Łokietka i była na owe czasy fortecą nie do zdobycia. Odbywały się w niej zjazdy rycerstwa, przechowywano też skarb królewski, bezpieczny w tak niedostępnym miejscu. Kazimierz Wielki przeznaczył zamek na siedzibę wdów królewskich. Jedna z nich, królowa Bona, złożyła tu słynne sumy neapolitańskie. Warownia ulegała wielokrotnym przebudowom, po rozbiorach niszczała, a obecnie jest zabezpieczoną ruiną. Warto wejść na wieżę, skąd roztacza się wspaniały widok na okolicę. Na stromym, wysokim i skalistym wzgórzu w południowej części miasta. Z rynku w górę obok ratusza i kościoła (ok. 15 min). Wejście na szczyt wymaga kondycji, gdyż stroma dróżka bywa niekiedy śliska. Lepiej wyjechać z miasteczka i dotrzeć do zamku ul. Jędrzejowską od strony zachodniej (drogowskaz zamek). Parking płatny u podnóża, skąd do zamku idzie się 10 min.

 


powrót

Komentarze

Zaloguj się » przed dodaniem komentarza (tylko osoby zalogowane mogą oceniać obiekty!)

+ dodaj komentarz

mae

2011-05-22 15:28:39
Autor: Gość

wow

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

zamek jak zamek

2009-07-26 10:34:38
Autor: Gość

warto go zobaczyć z zewnątrz oraz ciekawy jest widok z wieży. Reszta co najwyżej dla koneserów. Obecnie cena to odpowiednio 5 i 4 zł . Jednakże za tą cenę możemy jedynie przeczytać kilka zdań o historii zamku na tablicy oraz wejść na wieżę.

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

aktualne informacje dla turystów! ważne!

2011-05-16 14:37:30
Autor: Gość

Serdecznie zapraszam na stronę internetową Gminy Chęciny: www.checiny.pl gdzie przedstawiane są najbardziej aktualne informacje związane z miastem i gminą Chęciny, w tym informacje turystyczne. Aktual;ne ceny biletów: 6 zł osoby dorosłe, 4 zł bilety ulgowe dla: młodzieży uczącej się do 26 roku życia po okazaniu ważnej legitymacji, emeryci i renciści, mieszkańcy zameldowani na terenie gminy - 1 zł za wstęp. Zgodnie z regulaminem dzieci do 6 roku życia wchodzą na zamek bezpłatnie. Zapraszamy również do Centrum Informacji Turyystycznej Gminy Chęciny, ul. Małogoska 7, Chęciny.

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

Co zwiedzić? - Zamek w Chęcinach (Chęciny)

2008-03-14 09:03:02
Autor: enisia

Miałam okazję być na tym zamku 3 razy. Szczerze mówiąc - nic zachwycającego...no może oprócz wież. Co prawda z daleka zamek prezentuje sie świetnie, ale po dokładnym obejrzeniu można sie rozczarować. Wg mnie bez porównania z innymi ruinami zamków.

+ odpowiedz
- zgłoś do usunięcia

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników serwisu. Wydawnictwo PASCAL nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.